دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398
کد 100200

جلوگیری از برداشت 36 هزار مترمکعب از منابع آب زیرزمینی شهریار

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز حدود 36 هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی دو حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 50 متر و با دبی دو لیتر بر ثانیه مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 36 هزار و 300 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور آب شهریار با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 بهمن 1398
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 26