تاریخ : چهارشنبه 24 بهمن 1397
کد 67927

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران خبر داد؛ راه‌اندازی سامانه جامع امور مالی و عمرانی دهیاری‌ها در استان تهران به صورت پایلوت

سامانه جامع امور مالی و عمرانی دهیاری ها در استان تهران به صورت پایلوت راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران معصومه پرندوار مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در گفتگو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به برگزاری بیست و یکمین نشست کارگروه مشورتی حوزه معاونت امور دهیاری در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور اظهار داشت: در این نشست مباحث مهمی در خصوص امور دهیاری ها و روستاها مطرح و راهکارهای چگونگی حل و فصل مشکلات این حوزه مورد تبادل نظر قرار گرفت.
وی افزود: تعداد دهیاری های استان تهران بسیار زیاد بوده و همین مهم نیز امکان نظارت مداوم بر مناسبات اجرایی این دستگاه ها را از سوی استانداری با مشکل مواجه می‌کند.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران، تصریح کرد: مادر استان تهران بالغ بر ۴۵۰ دهیاری داریم و اگر بنا بر این باشد که مسائل مربوط به حوزه مالی و فنی هر دیاری را به صورت روزمره مورد بررسی و سرکشی قرار دهیم، چنین مسئله ای عملاً ناممکن خواهد بود.
پرندوار خاطرنشان کرد: در همین راستا، بر اساس بررسی ها و تصمیمات صورت گرفته، مقرر شده تا امروز شاهد راه اندازی سامانه جامع امور مالی و عمرانی دهیاری‌ها به شکل پایلوت در استان تهران باشیم.
وی ادامه داد: این سامانه ابتدا در استان تهران راه اندازی شده و خروجی آن در کل کشور مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل امور روستایی شوراهای استانداری تهران، یادآور شد: بر اساس برنامه زمانبندی تنظیم شده، امیدواریم تا  با همکاری مجموعه‌های نظارتی، تا یک ماه آینده شاهد اجرایی این سامانه باشیم. بدن تردید، انجام این طرح در کارنامه استان تهران، مانا و درخشان خواهد بود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 بهمن 1397
  • ساعت 17
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 106