تاریخ : يکشنبه 21 بهمن 1397
کد 67635

افتتاح ميدان عرضه دام شرق استان تهران در پیشوا با حضور معاون استاندار

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، میدان عرضه دام شرق استان تهران با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در شهرستان پیشوا افتتاح و بهره برداری شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، میدان عرضه دام کوثر با حضور احمد تواهن معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، حسین عباسی فرماندار پیشوا، سیدحسین نقوی نماینده مردم پیشوا در مجلس شورای اسلامی، معاونین فرماندار، بخشدار جلیل آباد، شهردار، رئیس اداره دامپزشکی، دهیاران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید. 

این مرکز در فضایی به مساحت 20100 و زیربنای 8136 مترمربع با ظرفیت روزانه 1000 رأس دام سبک و 200 رأس دام سنگین در شهرستان پیشوا احداث شده است.
 
میدان عرضه دام پیشوا با سرمایه 40 میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی ایجاد شده و 35 فرصت اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم دارد.
 
تأسیسات این طرح شامل سالن های گاوی و گوسفندی، انبارها، محل نمایش و عرضه دام، محل کشتارگاه اضطراری، پست دامپزشکی، سکوی تخلیه و بارگیری، باسکول،  خوابگاه، سالن پذیرایی و رستوران، فضای اداری و موتورخانه است.
 
این طرح با هدف ساماندهی و رصد خرید و فروش دام در سطح شهرستان و کنترل بیماری های دام های لاغر و آماده پروار و نظارت مستمر بر عرضه دام احداث شده است.
 
حذف واسطه ها در زمینه خرید و فروش دام، امکان متعادل و یکسان سازی قیمت دام لاغر جهت عرضه و پروار، ساماندهی حمل و نقل و جلوگیری از قاچاق دام، جمع آوری مراکز غیرمجاز عرضه دام با هدف متمرکزسازی، جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام در سطح شهرستان، عرضه دام سالم در مناسبت های ملی و مذهبی برای شهروندان و اشتغالزایی از اهداف دیگر احداث میدان عرضه دام است.
 
براساس این گزارش، در حال حاضر 111 واحد گاو شیری با ظرفیت مولد موجود 6336 رأس، 780 واحد پرواربندی گوساله با ظرفیت موجود 36623 رأس و 200 واحد گوسفند داشتی با ظرفیت مولد موجود 29254 رأس در شهرستان پیشوا فعال هستند.


 
آلبوم تصاویرافتتاح ميدان عرضه دام شرق استان تهران در پیشوا با حضور معاون استاندار

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 بهمن 1397
  • ساعت 15
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 111
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا