تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 63415

صنايع دستي بانوان ايراني در تركيه به نمايش گذاشته شد

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري تهران گفت: 20 بانوی هنرمند منتخب کشور در رشته های میناکاری، منبت و معرق، مینیاتور، خط و خوشنویسی، تابلو فرش و گلیم ، گیاهان دارویی، زعفران، دست دوزهای چرمی و صنایع دستی بر روی نمد، آینه معرق و شیرینی های سنتی محصولات تولیدی خود را در شهر غازی عنتپ ترکیه به نمایش گذاشتند.
 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران به نقل از ايرنا،مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به نمایشگاه صنایع دستی بانوان کارآفرین ایران در ترکیه گفت: این نمایشگاه در حاشیه پنجمین اجلاس بین المللی مجمع شهرداران آسیایی با همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گشایش یافت.

ثریا شارقی با بیان اینکه صنایع دستی ایران مورد توجه بازدید کنندگان و فاطمه شاهین شهردارغازی عنتپ قرار گرفت گفت: بانوان این شهر نیز در کنار هنرمندان ایرانی به معرفی صنایع دستی خود پرداختند و در یک فضای مشترک، گرم و صمیمی به انتقال تجربه و ایجاد دوستی بین آنها منجر شد.

وی افزود: پنجمین اجلاس بین المللی مجمع شهرداران آسیایی با حضور 70 شهردار از ایران و 300 شهردار از آسیا در روزهای 8 و 9 آذر ماه سالجاری (پنجشنبه و جمعه) برگزار شد. 
شارقی هدف از برگزاری این نمایشگاه را تعاملات و تبادل فرهنگی بین بانوان ایرانی و خارجی عنوان کرد. 
وی نمایشگاه عکاسی از بناهای تاریخی و بازسازی شده توسط صندوق احیای بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری را از دیگر برنامه های فرهنگی ایران در حاشیه این اجلاس بین المللی عنوان کرد.

شهرغازی عنتپ نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از قطب های مهم اقتصادی ترکیه به شمار می رود. 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • ساعت 06
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 72