تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 63414

ورود تعزيرات استان تهران براي جريمه شركت هاي لبنياتي متخلف

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: شرکت‌های لبنیاتی متخلف در استان 80 میلیارد تومان ‌جریمه شدند که از این میزان 370 میلیون آن وصول شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،محمدعلی اسفنانی در دومین جلسه مشترک کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات و کمیته نظارت و بازرسی کارگروه تنظیم بازار با بیان اینکه سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تاکنون قیمت تمام شده لبنیات را اعلام نکرده است افزود: شرکت‌های تولیدکننده محصول های لبنی، 38 قلم کالا را تولید می‌کنند که نرخ سه قلم آن نظیر شیر، ماست و پنیر باید به صورت سالانه توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تعیین قیمت شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در چهار سال گذشته قیمت شیر یکهزار و 750 تومان بوده، سال گذشته به شکل توصیه‌ای اعلام کردند که قیمت مواد لبنی با دو هزار و 500 تومان عرضه شود که اکنون با قیمت چهار هزار و 700 تومان در بازار به فروش می‌رسد و تا زمانی که این نقایص برطرف نشود مشکلات باقی است.

اسفنانی تصریح کرد: ظرف 10 روز سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان قیمت تمام شده شیر را برای مصرف کنندگان باید اعلام کند تا اگر کارخانه ها و شرکت ها بیشتر از نرخ مصوب کالای خود را فروختند جریمه شوند.
وی گفت: در6 ماهه گذشته یکهزارو 585 اکیپ بازرسی به بازار اعزام شدند که 10 هزارو 333 مورد بازرسی صورت گرفت و از این میزان 269 واحد متخلف شناسایی شدند. 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • ساعت 06
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 44