پنجشنبه 15 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397
کد 61794

جزئیات کوه‌خواری برای ساخت ویلای مجلل در منطقه اوشان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جزئیات کوه خواری انجام شده برای ساخت ویلایی مجلل در منطقه اوشان را اعلام کرد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- علی کیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران درباره تصویری که اخیراً از کوه‌خواری احتمالی در منطقه اوشان برای ساخت یک ویلای مجلل منتشر شده است، اظهار کرد: شخص مالک این ساختمان حدود 4 هزار و خرده‌ای متر سند دارد و بر اساس آن سند، ساخت و ساز انجام داده است، اما بر اساس بررسی های همکاران منابع طبیعی و طبق نقشه های ما، حدود 3 هزار متر از این بنا جزو منابع طبیعی است.

وی افزود: بر این اساس، پرونده‌هایی برای این زمین تشکیل و به محاکم قضایی ارسال شده است، اما با توجه به اینکه منابع طبیعی هنوز برای این زمین سندی ندارد و تنها برگه تشخیص دارد، دادگاه با در نظر گرفتن اینکه فرد مالک، سند نیز در اختیار داشته، در مرحله بدوی او را تبرئه کرده است، اما دادگاه تجدیدنظری برای این پرونده مطرح شده و توسط همکاران منابع طبیعی در حال پیگیری است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با بیان اینکه سند این زمین مربوط به دهه 80 است، ادامه داد: مکاتباتی برای اخذ سند منابع طبیعی این اراضی انجام شده، اما معلوم نیست که چرا اداره ثبت منطقه اعلام کرده است که در آنجا نمی‌تواند سند برای منابع طبیعی صادر کند.
وی تصریح کرد: باید سند منابع طبیعی برای این اراضی صادر می‌شد تا ما می‌توانستیم دادخواست حقوقی را برای ابطال سند آنها در دادگاه ارائه دهیم.

کیان در پاسخ به این که با توجه به عدم همکاری اداره ثبت منطقه، آیا شکایت منابع طبیعی برای بازپس‌گیری کوه خواری انجام شده در دادگاه به نتیجه می‌رسد، گفت: به نتیجه می رسد، اما باید مشکل صدور سند منابع طبیعی در آن منطقه حل شود و در صورتی که  بتوانیم  سند منابع طبیعی را برای آن سند دریافت کنیم، منابع طبیعی دادخواست حقوقی برای ابطال آن سند(مالک) ارائه می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: در شرایطی که بتوانیم سند منابع طبیعی را دریافت کنیم، این اراضی خلع ید و بنای ساخته شده قلع و قمع می‌شود.
گفتنی است بر اساس اصل 45 قانون اساسی کوهها، رودخانه‌ها، جنگل‌ها و غیره جزو منابع ملی کشور به حساب می آید.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 آبان 1397
  • ساعت 11
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 125