تاریخ : شنبه 5 آبان 1397
کد 61652

خدمت رسانی به زائران اربعین توسط دو موکب قرچک در شهرهای نجف و مهران

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک گفت: ۲ موکب شهرستان قرچک در شهرهای نجف و مهران به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، علیرضا جعفری در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) شهرستان قرچک ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی(ع) به مصوبات جلسه گذشته پرداخت و در رابطه با تأمین مبلغ در نظر گرفته‌شده برای شهرستان به‌منظور خدمات‌رسانی مطلوب در کربلای معلی مواردی را مطرح کرد و افزود: بخشی از مبالغ اعلام‌شده به دستگاه‌ها واریز و فیش‌های آن نیز به استان اعلام‌شده است.

وی همچنین به استقرار 2 موکب شهرستان در شهرهای نجف و مهران اشاره کرد و افزود: با توجه به کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری‌شده توسط ستاد اربعین شهرستان و همکاری مسئولین نیز اقدامات مؤثری در جهت آسایش زائرین صورت پذیرفته است.

دبیر جلسه ستاد اربعین شهرستان قرچک در ادامه به برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی(ع) اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور گسترده و پرشور مردم شهرستان در سال‌های اخیر در روز اربعین حسینی (ع) و از طرفی تهدیدات گروهک‌های تروریستی ضروری است، تمامی دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی ضمن هوشیاری کامل و آماده‌باش در این روز تمهیدات لازم را در جهت تأمین نظم و امنیت اتخاذ کنند و نسبت به شناسایی و رصد مسیر راهپیمایی علی‌الخصوص در مناطق پرخطر که امکان آسیب بیشتری وجود دارد را معمول نمایند.

جعفری همچنین به لزوم آماده‌باش و حضور تیم‌های پزشکی و آتش‌نشانی در مسیر راهپیمایی تأکید کرد و افزود: با توجه به استقرار چندین ایستگاه‌ها صلواتی در مسیر، ضروری است نیروهای امنیتی و انتظامی از تجمع زائرین در ایستگاه‌های صلواتی به‌منظور جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی اقدام نمایند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک به حضور جمعی از شهروندان در مکان‌های مذهبی اشاره کرد و افزود: بایستی امنیت امامزاده‌های سطح شهرستان توسط نیروهای امنیتی و با همکاری بسیج تأمین گردد.

وی بابیان اینکه راهپیمایی جاماندگان اربعین در قرچک بانظم خواستی برگزار شود، تأکید کرد: شهرداری قرچک نسبت به استقرار30 دستگاه اتوبوس در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) به‌منظور بازگشت زائرین، 3 دستگاه اتوبوس در مسیر راهپیمایی و 3 دستگاه اتوبوس در سه‌نقطه روستاهای محمدآباد، داودآباد و صالح‌آباد به‌منظور عزیمت روستاییان به محل مصلی اقدام کند و نسبت به اطلاع‌رسانی و نصب بنر با قید ساعت و مسیر حرکت راهپیمایی جاماندگان در سطح شهر اقدام نماید.

دبیر جلسه ستاد اربعین شهرستان قرچک خواستار استقرار یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی و آمبولانس توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و بهداشت و درمان در مسیر راهپیمایی شد.

جعفری اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به اطلاع‌رسانی ساعت و مسیر حرکت راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی(ع) و ارائه نکات لازم و ضروری از طریق امکانات در اختیار اقدام نماید.
آلبوم تصاویرخدمت رسانی به زائران اربعین توسط دو موکب قرچک در شهرهای نجف و مهران

  • نوشته شده
  • در شنبه 5 آبان 1397
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 57
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک