Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1400
کد 135424

طاهری‌نسب: مشارکت همه جانبه مردم به یک نیاز اجتماعی تبدیل شود

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری گفت: شهر پاک و سبز و حمایت از مشارکت شهروندان از دیگر مشخصه‌های یک شهر توسعه یافته است و اگر بتوانیم مشارکت همه جانبه مردم را به یک نیاز اجتماعی تبدیل کنیم به یکی از عوامل اصلی توسعه پایدار برای بهبود کیفیت زندگی مردم دست یافته‌ایم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، علیرضا طاهری‌نسب  در مراسم معارفه شهردار پیشوا گفت: امروزه رشد سریع شهرها یک ویژگی جمعیتی کشورها بوده و ۹۰ درصد جمعیت در شهرها ساکن هستند.

وی افزود: رشد سریع شهرها این سوال را مطرح می‌کند که آیا توانسته‌ایم تعلق خاطر و شرایط زیست را برای شهروندان فراهم، کیفیت زندگی آنان را افزایش و مشارکت شهروندان را در امور فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سایر امور بالا ببریم؟ پاسخ به این سوالات باعث می‌شود درک صحیحی از زندگی شهری داشته باشیم.

طاهری نسب بیان داشت: می‌طلبد مدیران شهری، مدیریت درآمد را در اولویت قرار دهند و ایجاد منابع درآمدی پایدار را به عنوان یک اصل استراتژیک جزو برنامه‌های مهم خود تلقی کنند.

وی تصریح کرد: مدیریت هزینه و حذف هزینه‌های اضافی نیز از دیگر عوامل اساسی توسعه پایدار‌ شهری محسوب می‌شود.

طاهری نسب گفت: شهر هوشمند از مباحث مورد تاکید امروزی است و مدیران باید بستر کار را برای ایحاد شهر هوشمند به گونه‌ای فراهم کنند تا کارها به صورت سیستمی پیش رفته و آسایش شهروندان ارتقا داده شود.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری  خاطرنشان شد: از شورای اسلامی شهر انتظار می‌رود به وظیفه نظارتی خود بیشتر توجه کند و آنچه مصوب می‌کند با اصل ۱۰۵ قانون اساسی مطابقت داشته باشد.

علیرضا طاهری نسب در پایان گفت: سیاست‌گذاری، برنامه‌محوری و ریل‌گذاری برای مدیریت شهری باید جزو برنامه‌های شورای اسلامی بوده و این نهاد پاسخگوی نیازهای شهروندی و رای مردم باشد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1400
  • ساعت 14
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 68
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا